Chcąc zachować wysokie standardy należy zadbać o wiele elementów w firmie. Dotyczą one rozmaitych kwestii związanych najczęściej z przepisami bhp. Ich zadaniem jest zminimalizowanie niebezpiecznych sytuacji, mających wpływ na nasze zdrowie oraz życie. Całkowite wyeliminowanie wszystkich sytuacji nie jest niestety możliwe, jednak można je częściowo przewidzieć po przez szkolenia o zróżnicowanej tematyce. Dodatkowo warto ubezpieczyć się od poszczególnych wypadków, które mogą mieć miejsce w zakładzie.

Wysoki standard przynosi z czasem zadowalające efekty widoczne również w statystykach firmy związanych z wypadkami w miejscu pracy. Pod tym względem niezmiernie ważne są przepisy odnoszące się do odzieży wykorzystywanej przez pracowników. Dotyczy to głównie zakładów przemysłowych, hal, magazynów i warsztatów. Jednak generalne odpowiednie regulacje można znaleźć w przykładzie każdego miejsca, w którym nakładane są obowiązki. Wypadki oraz urazy mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym niewłaściwym obuwiem. Z tego powodu również wewnętrzne przepisy mówią jak powinno ono wyglądać. Takich przepisów powinno się przestrzegać i respektować. Nie zostały stworzone dla samej biurokracji. Wynikają one z wieloletniego doświadczenia osób, które je tworzyły i poznało sytuacje, kiedy były ignorowane. Nie zostały stworzone by utrudnić życie czy funkcjonowanie. Chodzi o odpowiednie zabezpieczenie. Podobnie jest z odzieżą oraz dodatkowymi elementami, które mają za zadanie chronić wzrok, słuch lub drogi oddechowe.

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważną odgrywają rolę, jednak część osób narzeka na ich wady i brak wygody raz komfortu. Problemy te wynikają zazwyczaj ze źle dopasowanych rozwiązań jak również z niewłaściwego zastosowania. Rodzi to w konsekwencji sytuacje narażające pracowników na wiele niebezpiecznych sytuacji. Tym samym ważne jest zarówno to, w jaki sposób chronimy pracowników oraz to, jak dobieramy rozwiązania do ich potrzeb.